Jakie są najbardziej szkodliwe substancje zanieczyszczające środowisko?

Adam

Niezależnie od tego gdzie aktualnie mieszkamy, powinniśmy dbać w maksymalnym stopniu o środowisko. Konsekwencje ignorancji w zakresie ekologicznego stylu życia jesteśmy w stanie odczuć niemal na każdym kroku. Nieważne czy prowadzimy firmę produkcyjną, czy zajmujemy się farmą, należy zdawać sobie sprawę z tego, jak na środowisko wpływają poszczególne odpady i substancje szkodliwe.

Do skażenia gleby dochodzi najczęściej poprzez obecność metali ciężkich i korzystanie z nawozów sztucznych. W przypadku zanieczyszczeń wody są to zazwyczaj następujące związki: węglowodory, metale ciężkie, pestycydy i fenole. Skażona woda jest niezwykle niebezpieczna dla człowieka, bowiem to właśnie ona stanowi jedną z podstaw do życia na ziemi. Obecnie wody zdatnej do picia jest niezwykle mało, dlatego tak istotne jest, aby o nią dbać.

Niemniej groźne są zanieczyszczenia powietrza spowodowane związkami, takimi jak tlenki azotu, ołów, dwutlenek siarki, pył czy tlenek węgla. Powodują one niezwykle groźne choroby układu oddechowego, a w zbyt dużej dawce mogą spowodować stosunkowo szybki zgon. Chcąc cieszyć się życiem jak najdłużej powinniśmy przyczyniać się do ograniczania tego rodzaju substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czy produkty oznaczone napisem eko są zawsze przyjazne środowisku?

Nieustanne kampanie promujące zdrowy sty życia, dbanie o środowisko i redukcję zanieczyszczeń, spowodowały, że coraz więcej ludzi interesuje się produktami przyjaznymi środowisku. Nie zawsze jednak łatwo je odnaleźć na półce w sklepie. Bardzo wielu