Jakie są najbardziej szkodliwe substancje zanieczyszczające środowisko?

Adam

Niezależnie od tego gdzie aktualnie mieszkamy, powinniśmy dbać w maksymalnym stopniu o środowisko. Konsekwencje ignorancji w zakresie ekologicznego stylu życia jesteśmy w stanie odczuć niemal na każdym kroku. Nieważne czy prowadzimy firmę produkcyjną, czy zajmujemy się farmą, należy zdawać sobie sprawę z tego, jak na środowisko wpływają poszczególne odpady i substancje szkodliwe.

Do skażenia gleby dochodzi najczęściej poprzez obecność metali ciężkich i korzystanie z nawozów sztucznych. W przypadku zanieczyszczeń wody są to zazwyczaj następujące związki: węglowodory, metale ciężkie, pestycydy i fenole. Skażona woda jest niezwykle niebezpieczna dla człowieka, bowiem to właśnie ona stanowi jedną z podstaw do życia na ziemi. Obecnie wody zdatnej do picia jest niezwykle mało, dlatego tak istotne jest, aby o nią dbać.

Niemniej groźne są zanieczyszczenia powietrza spowodowane związkami, takimi jak tlenki azotu, ołów, dwutlenek siarki, pył czy tlenek węgla. Powodują one niezwykle groźne choroby układu oddechowego, a w zbyt dużej dawce mogą spowodować stosunkowo szybki zgon. Chcąc cieszyć się życiem jak najdłużej powinniśmy przyczyniać się do ograniczania tego rodzaju substancji.