Fale radiowe i złe samopoczucie

Adam

Do czynników uznawanych za zanieczyszczenie środowiska być może powinniśmy dodać jeszcze jeden – mowa o falach radiowych. Szybki Internet, radio i telewizja czy telefonia komórkowa to rzeczy, które są ważną częścią życia społecznego. Do wynalazków tych przyzwyczailiśmy się na tyle, że zrezygnowanie z któregokolwiek jest dziś niewykonalne. Wraz z korzyściami, które płyną ze zdobyczy techniki idą też pewne wady. Należy do nich właśnie zbyt wysokie natężenie fal radiowych o różnej częstotliwości.

Większość ludzie czerpie z bezprzewodowej komunikacji tylko korzyści. Szacuje się jednak, że przynajmniej kilka procent populacji stanowią ludzie nadwrażliwi na fale radiowe. Kiedy w środowisku osób dotkniętych tą przypadłością znajdzie się zbyt wiele urządzeń wykorzystujących łączność bezprzewodową, efektem mogą być bóle głowy czy „nieuzasadnione” zmęczenie.

Fakt ten wzięły sobie do serca rady rodziców w niektórych szkołach, w których zainstalowano routery Wi-Fi. Mimo radości uczniów, routery musiały zniknąć. Powodem była troska rodziców o samopoczucie części dzieci.

mity.suplementydiety.net