Czy zanieczyszczenie środowiska jest niebezpieczne?

Adam

Wiele osób ignoruje fakty dotyczące zanieczyszczenia środowiska, niejednokrotnie przyczyniając się swoją postawą do zwiększenia tego problemu. Powinniśmy jednak być uświadomieni odnośnie skutków, jakie niesie z sobą skażone środowisko.

Najpopularniejsze efekty zanieczyszczeń to kwaśne deszcze czy globalne ocieplenie, które ściśle związane jest z wielkością dziury ozonowej. Jednak to nie ciepło jest dla ludzi najbardziej dotkliwe. Komfort życia obniża się z powodu chorób układu oddechowego, spowodowanych przez nadmierny smog czy odór. Niewątpliwie dynamiczny rozwój przemysłu przyczynił się do eskalacji tego rodzaju chorób. Mieszkańcy dużych przemysłowych miast skarżą się zazwyczaj na alergię czy astmę. Niemniej groźna i niekiedy tragiczna w skutkach jest depresja, spowodowana nadmiernym hałasem w mieście, czy brakiem krajobrazu naturalnego.

Z tego właśnie powodu warto dbać o dostępne w wielu miastach parki, gdyż właśnie dzięki nim mamy możliwość chociaż chwilowego uwolnienia się od przytłaczającej atmosfery mieszkania w dużym mieście. Niewątpliwie skażone środowisko jest niebezpieczne nie tylko dla zwierząt i roślin, ale przede wszystkim dla człowieka. Pamiętać o tym należy każdego dnia w miarę możliwości korzystając z dostępnych produktów, które są przyjazne środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Zalety segregacji śmieci

Dbając o środowisko nie tylko należy wyrzucać śmieci w przeznaczone do ich składowania kontenery, ale przede wszystkim starać się ograniczać ich ilość. Szczególnym problemem jest bowiem nie tylko składowanie i utylizacja śmieci, ale coraz częściej także ich rodzaj.