Czy produkty oznaczone napisem eko są zawsze przyjazne środowisku?

Czy produkty oznaczone napisem eko są zawsze przyjazne środowisku?

Czy produkty oznaczone napisem eko są zawsze przyjazne środowisku?

Nieustanne kampanie promujące zdrowy sty życia, dbanie o środowisko i redukcję zanieczyszczeń, spowodowały, że coraz więcej ludzi interesuje się produktami przyjaznymi środowisku. Nie zawsze jednak łatwo je odnaleźć na półce w sklepie. Bardzo wielu producentów kierując się wyłącznie chęcią zysku, oznacza swoje produkty napisem eko lub eco-friendly. Nierzadko jednak te produkty mają niewiele wspólnego z ekologią i dbaniem o środowisko naturalne.

Przykładem są np. środki piorące, które składają się w większości z mocnych detergentów, które stanowią szkodliwe dla środowiska ścieki. Ponadto wiele torebek foliowych, oznaczonych zielonym napisem „ekologiczne”, nie mają nic wspólnego z dobrem o środowisko naturalne, a stanowią jedynie niezbyt moralny zabieg marketingowy. Jako świadomi konsumenci powinniśmy zwracać uwagę na tego typu nadużycia i unikać takich produktów.

Czy kupując żywność ekologiczną przyczyniamy się do redukcji zanieczyszczenia środowiska? Podczas produkcji wysokiej jakości żywności ekologicznej są zabronione jakiekolwiek sztuczne opryski i nawozy. Ponadto na tego rodzaju plantacjach przykłada się szczególną uwagę do kwestii związanych z recyklingiem i unikaniem szkodliwych substancji. Korzystając z żywności ekologicznej z całą pewnością dbamy o środowisko.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *